turniej strzelecki w Odwiślu

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 sierpnia 2016

W dniu 21.08.2016 r. w Odwiślu Gminne Koło LOK Igołomia – Wawrzeńczyce zorganizowało dla dzieci w wieku szkolnym turniej o tytuł...

W dniu 21.08.2016 r. w Odwiślu Gminne Koło LOK Igołomia – Wawrzeńczyce zorganizowało dla dzieci w wieku szkolnym turniej o tytuł  "Mistrza Odwiśla w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej". Pierwsze miejsc w zawodach zajęła: Patrycja Piekarczyk, która otrzymała Puchar Mistrza Odwiśla. Patrycja zdobyła 78 pkt. Kolejne miejsca zajęli: II miejsce: Jakub Rożdżyński – 56 pkt, III miejsce: Jakub Skalimowski – 54 pkt, IV miejsce: Kacper Marzec – 32 pkt, V miejsce: Klaudiusz Jędrszczyk – 24 pkt, VI miejsce: Bartłomiej Mika – 12 pkt. Sześciu uczestników turnieju z największą liczbą punktów zostało wyróżnionych dyplomami. Osoby, które zajęły trzy pierwsze miejsca otrzymały również nagrody rzeczowe przekazane przez naszego członka Konrada Szymachę. Puchar, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali: Prezes Gminnego Koła LOK Stefan Nawrot oraz Wiceprezes Mateusz Komenda, a także prowadzący strzelanie: Jakub Skrężyna i Krzysztof Motyka. W przerwie turnieju odbył się pokaz strzelectwa zawodników Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. W pokazie udział wzięły: Magdalena Komenda, która strzelała z pistoletu pneumatycznego Feinwerkbau oraz Dominika Jagła prezentująca strzelanie z karabinu pneumatycznego Stayer. Po zakończeniu turnieju dzięki sołtysowi Odwiśla pani Danucie Jordan oraz Kołu Gospodyń Wiejskich został zorganizowany poczęstunek dla zawodników. Kiełbaski z grilla przygotowały: pani Jadwiga Komenda i pani Grażyna Jazgar. W świetlicy uczestnicy turnieju oraz ich rodzice mogli zobaczyć broń kulową, która znajduje się w posiadaniu Gminnego Koła LOK. O wystawionych pistoletach i karabinach opowiedział Jakub Skrężyna.

Niestety dobrą zabawę popsuły opady deszczu i silny wiatr. To jednak nie zniechęciło organizatorów i w przyszłym roku podobną zabawę zaplanowano w kilku sołectwach.