Dwubój Obronny 2017

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 lipca 2017

21 czerwca 2016 r. na strzelnicy Pasternik w Krakowie odbyły się wojewódzkie zawody w Dwuboju Obronnym...

21 czerwca 2016 r. na strzelnicy Pasternik w Krakowie odbyły się wojewódzkie zawody w Dwuboju Obronnym. Były one jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski w tej konkurencji. Ze względów organizacyjnych inaczej niż w poprzednich latach zawody odbywały się nie w Bochni-Pogwizdowie, ale na krakowskim Pasterniku. LOK Igołomia-Wawrzeńczyce był jak co roku reprezentowany przez drużynę dziewczyn (w składzie: Paulina Błoniarz, Magdalena Komenda, Monika Gruszczak) oraz chłopców (w składzie: Mateusz Latała, Kamil Łuczywo, Radosław Caba).

Pierwszą częścią zawodów był Letni Trójbój Obronny, składający się z biegu (1,5 km dla dziewczyn; 2 km dla chłopaków), rzutu granatem (15 m dla dziewczyn; 25 m dla chłopaków) oraz strzelania z wiatrówki Slavia do krążków. W przeciwieństwie do poprzednich edycji zawodów, w tym roku za niezaliczony rzut granatem oraz za każdy niezestrzelony krążek ze wszystkich pięciu naliczana była karna minuta, a nie karna rudna 100 m biegu. Jako pierwsi wystartowali chłopcy, z naszej drużyny najlepszy wynik uzyskał Kamil Łuczywo, który zajął indywidualnie 4 miejsce. Drużyna chłopców w tej części zawodów zajęła ostatecznie 2 miejsce na 9 startujących drużyn. Następnie startowały dziewczyny, a z naszej drużyny najlepsza była Paulina Błoniarz, która zajęła 3 miejsce (już drugi rok z rzędu). Łącznie dziewczyny w tej części zajęły 5 miejsce na 8 startujących drużyn.

Drugą częścią zawodów był pojedynek strzelecki. Nasze obie drużyny dzięki uzyskaniu lepszego wyniku w LTO wyeliminowały LOK Nowa Huta i reprezentowały organizację powiatową. Tutaj także rozpoczęli chłopcy. Nasi zawodnicy nie dali szans rywalom, wygrywając 6 na 7 pojedynków i zajęli 1 miejsce w tej części. Następnie rywalizowały dziewczyny, które także radziły sobie bardzo dobrze: wygrały 5 na 6 pojedynków. Jednak tutaj emocje były większe, gdyż o zwycięstwie w tej części decydowała dogrywka pomiędzy trzema najlepszymi drużynami, które miały tyle samo wygranych pojedynków. Nasze zawodniczki zachowały jednak zimną krew i pokonały obie pozostałe drużyny, wygrywając tym samym tą część zawodów.

Następnie przyszedł czas na zsumowanie wyników oraz wręczenie nagród zwycięzcom. Po podsumowaniu punktów za LTO i pojedynek okazało się, że 1 miejsce w Dwuboju Obronnym w kategorii chłopców zajęła drużyna LOK Igołomia-Wawrzeńczyce. Drużyna dziewczyn zajęła z kolei 3 miejsce wśród damskich zespołów. Nagrodę stanowiły puchary dla drużyn i medale dla zawodników. Nasza organizacja dostała również puchar za najlepszy łączny wynik obu ekip. Kolejny puchar otrzymała organizacja powiatowa LOK, do której należymy i którą reprezentowaliśmy; pokonaliśmy tu bardzo utytułowane drużyny, takie jak m.in. Chrzanów czy Kraków-Krowodrzę. Na koniec ogłoszono najprzyjemniejszą informację: drużyna LOK Igołomia-Wawrzeńczyce jako zwycięzca klasyfikacji generalnej pojedzie na Mistrzostwa Polski do Bydgoszczy jako reprezentant województwa małopolskiego.

Tegoroczny Dwubój Obronny był jednym z najbardziej udanych w ostatnich latach, czego dowodem są 4 puchary, które już znalazły miejsce na naszej strzelnicy w Igołomi oraz 3 miejsce indywidualnie dla Pauliny. Tak dobry wynik jest szczególnie ważny dla kapitanów naszych drużyn – Pauliny i Mateusza, ponieważ był to dla nich ostatni rok startów w tych zawodach. Jednak liczymy na to, że ich następcy w kolejnych latach będą osiągali nie mniejsze sukcesy.