Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn we Wrocławiu 2018

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 lipca 2018

W dniach 5-8 lipca 2018 roku dwie nasze zawodniczki: Magdalena Komenda i Monika Gruszczak brały udział w Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn.

Zarówno Magda, jak i Monika brały udział w konkurencjach pistoletowych. W pierwszy dzień zawodów wystartowały w konkurencji Pistolet Pneumatyczny MIX. Tutaj dziewczyny osiągnęły najlepsze wyniki: Monika w parze z Adamem Dembowskim zajęła 7 miejsce, o 4 pkt przegrywając miejsce w finale; natomiast Magda w parze z Przemkiem Dopartem zajęła 5 miesce, tym samym kwalifikując się do finału w tej konkurencji. W finale, w którym startowało 5 par, zajęli 4 miejsce, co jest znakomitym wynikiem - zostali pokonani jedynie przez wielokrotnych mistrzów Polski, mistrzów świata i olimpijczyków.

Drugiego dnia nasze zawodniczki startowały w konkurencji Ppn60 - pistolet pneumatyczny 60 strzałów. Na ponad 30 zawodniczek Magda zajęła 23 miejsce, a Monika 26. Trzeciego dnia natomiast dziewczyny rywalizowały w konkurecji Psp30+30 - pistolet sportowy 30 strzałów w części dokładnej i 30 w części szybkiej. Tu Magda zajęła 30 miesce, a Monika 37.

Trzeba podkreślić, że był to pierwszy wyjazd naszych zawodniczek na Mistrzostwa Polski. Mierzyły się podczas nich ze straszymi i duzo bardziej doświadczonymi i utytułowanymi rywalkami, dlatego głównym celem tych zawodów było nie zdobycie miejsca na podium, lecz nabranie doświdczenia i przede wszystkim nauka. Dzieczyny wróciły bogatsze o wiele wskazówek od doświadczonych zawodników i trenerów; zobaczyły także, ile im brakuje do poziomu najlepszych strzelców Polski. Co najważniejsze, są teraz bardzo zmotywowane i od razu rozpoczynają intensywne treningi, by z jak najlepszej strony pokazać się na Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbędą się już we wrześniu.