Otwarte Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie - Mistrzostwa LOK

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
13 września 2018

W  dniach 7-9.09.2018 r. w Tarnowie odbyły się Mistrzostwa LOK Juniorów i Seniorów, z których nasze zawodniczki przywiozły dwa medale.

7.09. rozgrywane były konkurencje pneumatyczne, w których startowało pięcioro naszych zawodników: pistoleciarki Magda Komenda, Monika Gruszczak i Domonika Ramza oraz karabiniarze Patrycja Piekarczyk i Kuba Skrężyna. Konkurencja Ppn60 okazała się bardzo udana, gdyż drugie miejsce wywalczyła Monika Gruszczak, natomiast Magda Komenda była piąta. W Kpn60 Kuba Skrężyna uzyskał 7 miejsce, co jest bardzo dobrym wynikiem z uwagi na to, że Kuba wrócił do strzelania po długiej przerwie. Z kolei Patrycja startowała poza konkurencją, ponieważ jest jeszcze juniorką młodszą; jednak jej wynik był na tyle wysoki, że zajęłaby 9 miejsce wśród dużo bardziej doświadczonych zawodniczek.

8.09. odbywały się konkurencje kulowe. W karabinie dowolnym wystartował Kuba Skrężyna. W pistolecie sportowym wystartowały Magda Komenda i Monika Gruszczak. Tu również nasze juniorki wystrzelały bardzo dobre miejsca: Magda zajęła trzecie miejsce, a Monika ósme.

W niedzielę 9.09. odbyła się dekoracja zawodników. Magda i Monika odebrały swoje medale. Co więcej, jako KS ZO LOK Kraków zdobyliśmy 3 miejsce w klasyfikacji klubów, wyprzedzając aż 27 innych klubów! To pokazuje, że nasi zawodnicy należą do czołówki naszego województwa, a także że ciężka praca na treningach przynosi efekty w postaci kolejnych medali.