Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 czerwca 2021

W dniach 17-20 czerwca odbyły się Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn, tradycyjnie we Wrocławiu. Startowały w nich nasze dwie zawodniczki: Patrycja Piekarczyk z karabinu i Monika Gruszczak z pistoletu. Jak przystało na najważniejsze zawody krajowe roku, zgłoszonych było bardzo wielu zawodników.

Tym razem Patrycja startowała we wszystkich konkurencjach z karabinu. W Kpn60 zajęła 44 miejsce na ponad 60 zgłoszonych. Podobne rezultaty uzyskała w konkurencjach karabin 60 leżąc oraz karabin 3x40 (3 postawy).

Monika strzelała tylko 2 konkurencje. W PpnMIX z Adamem Dembowskim zajęli 16 miejsce i zakończyli rywalizację na etapie I części kwalifikacji. Z kolei w Psp30+30 zajęła 34 miejsce.

Poziom zawodów był wysoki, wśród startujących były zawodniczki z Kadry Narodowej czy medalistki imprez międzynarodowych. Nasze zawodniczki mogły porównać się do najlepszych, co pokazało ile pracy przed nimi.

Kolejnym celem będą Mistrzostwa Polski Juniorów dla Patrycji i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski dla Moniki, które odbędą się we wrześniu. Do tego czasu dziewczyny będą trenować i miejmy nadzieję systematycznie poprawiać swoje wyniki.