Liga Obrony Kraju

Strona główna

Witamy na naszej stronie

LOK-czyli Liga Obrony Kraju, jest organizacją działającą na terenie naszej gminy. Zapewne nie każdy o nas słyszał. Niekiedy najtrudniej dostrzec coś, co ma się pod samym nosem. Strzelnica znajduje się w podziemiach szkoły w Igołomi. Członkami LOK'u nie są jedynie dorośli, czy żołnierze jak może się wydawać, wnioskując po nazwie. Członkami są młodzi ludzie często interesujący się strzelectwem a także militariami. Co można robić będąc członkiem loku? Dla członków, którzy chcą nauczyć  się strzelać (najczęściej młodzież) organizowane są kilka razy w tygodniu treningi z broni pneumatycznej. Możemy tutaj rozwijać  swoje umiejętności strzeleckie pod czujnym okiem instruktorów. Często uczestniczymy w zawodach, w których zdobywamy trofea. Na treningach panuje dyscyplina, jednak nie brakuje tu luzu. Znajdujemy czas na wspólne rozmowy, czy wypicie herbaty podczas przerw. Jednak nie ograniczamy się do samych treningów z pneumatyka. Wyjeżdżamy także na strzelnicę otwartą, na której strzela się z broni kulowej. Z tej broni także jeździmy na zawody i odnosimy sukcesy.   Każdy z nas znajdzie coś dla siebie, jakąś sekcję,      w której może się rozwijać. Aby umacniać więzi między sobą organizowane są także wycieczki czy imprezy okolicznościowe. Spędzamy ze sobą bardzo dużo czasu. LOK to taka nasza mała rodzina, w której zawsze jest wesoło i nikt nigdy się tu nie nudzi.                                                                                                                                                                                                                                      
Sylwia Wesołek.

Najnowsze aktualności

Mistrzostwa Polski Juniorów w Ustce

W dniach 20-23.09.2018 r. w Ustce odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów, w których nasze zawodniczki zajęły 7 i 9 miejsce.

30 września 2018
Czytaj więcej o: Mistrzostwa Polski Juniorów w Ustce
Powiększ zdjęcie

Otwarte Mistrzostwa Małopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego

W dniach 15-16.09.2018 r. w Tarnowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Małopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w kategorii młodzików.

20 września 2018
Czytaj więcej o: Otwarte Mistrzostwa Małopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego
Powiększ zdjęcie

Otwarte Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie - Mistrzostwa LOK

W  dniach 7-9.09.2018 r. w Tarnowie odbyły się Mistrzostwa LOK Juniorów i Seniorów, z których nasze zawodniczki przywiozły dwa medale.

13 września 2018
Czytaj więcej o: Otwarte Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie - Mistrzostwa LOK
Powiększ zdjęcie

Niezwykły salon

Ponad sześćset firm z przeszło 30 krajów wzięło udział w XXVI Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego, które odbyły się w dniach 4-7.09.2018 r. w Kielcach.

6 września 2018
Czytaj więcej o: Niezwykły salon

Zgrupowanie Kadry Małopolski Młodzików

W dniach od 30.07.2018 r. do 12.08.2018 r. odbyło się zgrupowanie Kadry Małopolski, na które pojechało dwoje karabiniarzy (Justyna Kozera i Łukasz Luty) oraz dwie pistoleciarki (Justyna Dybał i Alicja Paluch). 

1 września 2018
Czytaj więcej o: Zgrupowanie Kadry Małopolski Młodzików