Liga Obrony Kraju

Strona główna

Witamy na naszej stronie

LOK-czyli Liga Obrony Kraju, jest organizacją działającą na terenie naszej gminy. Zapewne nie każdy o nas słyszał. Niekiedy najtrudniej dostrzec coś, co ma się pod samym nosem. Strzelnica znajduje się w podziemiach szkoły w Igołomi. Członkami LOK'u nie są jedynie dorośli, czy żołnierze jak może się wydawać, wnioskując po nazwie. Członkami są młodzi ludzie często interesujący się strzelectwem a także militariami. Co można robić będąc członkiem loku? Dla członków, którzy chcą nauczyć  się strzelać (najczęściej młodzież) organizowane są kilka razy w tygodniu treningi z broni pneumatycznej. Możemy tutaj rozwijać  swoje umiejętności strzeleckie pod czujnym okiem instruktorów. Często uczestniczymy w zawodach, w których zdobywamy trofea. Na treningach panuje dyscyplina, jednak nie brakuje tu luzu. Znajdujemy czas na wspólne rozmowy, czy wypicie herbaty podczas przerw. Jednak nie ograniczamy się do samych treningów z pneumatyka. Wyjeżdżamy także na strzelnicę otwartą, na której strzela się z broni kulowej. Z tej broni także jeździmy na zawody i odnosimy sukcesy.   Każdy z nas znajdzie coś dla siebie, jakąś sekcję,      w której może się rozwijać. Aby umacniać więzi między sobą organizowane są także wycieczki czy imprezy okolicznościowe. Spędzamy ze sobą bardzo dużo czasu. LOK to taka nasza mała rodzina, w której zawsze jest wesoło i nikt nigdy się tu nie nudzi.                                                                                                                                                                                                                                      
Sylwia Wesołek.

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie

Podsumowanie Pucharu Wójta 2018

15 lipca 2018 r. na strzelnicy w Pogwizdowie koło Bochni nasze Koło LOK przeprowadziło kolejną edycję zawodów strzeleckich o "Puchar Wójta Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce" - w tym roku szczególną, gdyż z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

20 lipca 2018
Czytaj więcej o: Podsumowanie Pucharu Wójta 2018
Powiększ zdjęcie

Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn we Wrocławiu 2018

W dniach 5-8 lipca 2018 roku dwie nasze zawodniczki: Magdalena Komenda i Monika Gruszczak brały udział w Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn. 

14 lipca 2018
Czytaj więcej o: Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn we Wrocławiu 2018
Powiększ zdjęcie

Zawody o Puchar Wójta Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce 2018!

   

Wójt Gminy Igołomia- Wawrzeńczyce oraz Gminne Koło Ligi Obrony Kraju zapraszają wszyskich pełnoletnich mieszkańców Gminy  Igołomia-Wawrzeńczyce na zawody

O Puchar Wójta Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce!

 

8 lipca 2018
Czytaj więcej o: Zawody o Puchar Wójta Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce 2018!
Powiększ zdjęcie

Trzecia Runda Pucharu Polski

W dniach 14.06-17.06.2018 roku nasze zawodniczki uczestniczyły w III Rundzie Pucharu Polski..

19 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Trzecia Runda Pucharu Polski
Powiększ zdjęcie

LOK NA "DNIU SPORTU"

07 czerwca 2018 r. był świętem sportu w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce...

11 czerwca 2018
Czytaj więcej o: LOK NA "DNIU SPORTU"